| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 82 |
| Radiation Hardening | No |
| Type | Voltage Detectors |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 700 mV |
| Threshold Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 600 nA |
| Reset | Active Low |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.06 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.94 V |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 924
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.16500 | $1.65000 |
| 50 | $0.14449 | $7.22450 |
| 100 | $0.12653 | $12.65300 |
| 500 | $0.11114 | $55.57000 |
| 1000 | $0.09063 | $90.63000 |
| 3000 | $0.08635 | $259.05000 |
